A blogról

Ön az ENT House Budapest fül- orr- gégészeti rendelő blogját olvassa. A blogon szakmai témákat boncolgatunk, betegségeket és azok kezelését ismertetjük, friss kutatásokat, ajánlásokat elemzünk, érdekes eseteket mutatunk be, elsősorban kollégáknak, másodsorban betegeknek. Fül- orr- gégészet minden mennyiségben!

 

 

Podcastünkben élőszóban is beszélgetünk szakmai kérdésekről, 10-25 perces adások formájában. A csatornánkat itt találja:

 

spotify_2.jpg

 

Természetesen az itt leírtak nem helyettesítik a vizsgálatot, csak kiegészítő jellegű információk. Ezzel kapcsolatos részletes jogi nyilatkozatunk ITT érhető el. A blog íróinak nincs kapacitása, és jogilag sem találják vállalhatónak, hogy általuk korábban nem kezelt betegeknek email-ben egészségügyi tanácsokat adjanak.

 

 

A blog írói az ENT House Budapest mukatársai:

 horvatht_otsz.jpeg

dr. Horváth Tamás Ph.D.

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: fülsebészet

email: horvathtamas[at]enthouse.hu

(drhorvathtamas.com)

 

 vargazsuzsi_ildi.jpg

dr. Varga Zsuzsa

fül- orr- gégész

érdeklődési terület: rhinológia, otoneurológia

email: dr.zsuzsa.varga[at]gmail.com

 

 

 hiteles_egeszsegugyi_weboldal_2017_pecset.png

 



Free Page Rank Tool

Címkék

Címkefelhő

10 éves az ENT House blog

2019.04.06. | drHorváthTamás | komment

Címkék: ent house hírek

Ugyan tortát nem sütöttem, de gondoltam érdemes megemlékezni egy kerek évfordulóról. Kifejezett büszkeséggel tölt el, hogy éppen ma 10 éve, 2009. április hatodikán startolt el az ENT House blog, és azóta több, mint 900 bejegyzés született itt valamilyen fül- orr- gégészeti témában.

A fene se gondolta volna ám, hogy ilyen kitartó leszek, hogy ennyit tudok majd írni, és pláne, hogy másokat is meg tudok fertőzni ezzel. Igazából a fül- orr- gégészetben alsó hangon tízszer, de lehet, hogy százszor ennyi téma is megérne bejegyzéseket, csak hát persze ez mind idő. Márpedig az idő nagy kincsünk, és az elmúlt években többször is éreztem azt, hogy időhiány miatt fel fogom adni a blogírást. De aztán mindig úgy alakult, hogy a grafománia felülírta az aktuális helyzetet. Ezt persze segítette a sok pozitív visszajelzés is, eleinte a betegek, később egyre inkább a kollégák, a szakma részéről. Ez utóbbi talán 2 éve csúcsodott ki az Orvosi Kamara Média díjával, ami nyilván nem lehetett volna így, ha nincs meg a közeg, amiben dolgozom.

Arról nem beszélve, hogy a blog dominószerűen indított el további izgalmas dolgokat. Például legjobb tudomásom szerint az ENT House rendelő volt az első magyar egészségügyi intézmény, amely facebook oldalt hozott létre (szintén még 2009-ben), ma pedig már egy magára valamit is adó rendelő, kórház, ott van a facebookon. Vagy hogy az ENT House angol nyelven üzemelő twitter fiókja tartósan, évekig benne volt a világ top 3 legtöbb követővel bíró fül- orr- gégészeti mikroblogja között, bár a twitterezést aztán pár év után kénytelen voltam feladni kapacitáshiány miatt. Aztán ha nincs a blog, nem írtam volna később cikket az információs forradalom orvosi vonatkozásairól a Lege Artis Medicinae-ben, nem vizsgáltuk volna meg az online egészségügyi információ minőségét az Orvostovábbképző Szemlében, nem mértük volna fel a betegek egészségügyi célú internethasználati szokásait egy Orvosi Hetilap cikk keretében, és nem jött volna létre az EgészségKommandó sem, és annak módszertanát sem közöljük le szintén az Orvosi Hetilapban. De nem lenne egyébként 3. ablak rovat a Fül- Orr- Gégegyógyászat újságban sem. Természetesen aztán ezek a projektek már nem egyszemélyes ügyek voltak, és meg kell köszönnöm a közreműködőknek. Elsősorban Meskó Bercinek, aki magát a blogot inspirálta, és azóta is támogatja, Varga Zsuzsinak, aki már jó pár éve rendszeresen ír ide is, és a kutatások jelentős részben neki köszönhetők, illetve Matics Katának, akivel az online egészségkommunikációs ügyeket kiszélesítettük, megteremtve az EgészségKommandót.

Szóval abszolút bejött, hogy egy jó dolog 10 másikat szült, ráadásul az egész alapja, a blog azóta is él és virul. Néha hejesírási hibák előfordulnak, meg elég sok az elütás, de egy átműtött, vagy agyon-ambulált nap után erre futja. Talán belefér. Adhatunk neki még 10 évet? Rajtam szerintem nem múlik, legfeljebb a technika szólhat bele. Nem biztos, hogy 10 év múlva még mindig ez a közlési forma lesz a legmegfelelőbb erre a célra itt a virtuális térben. De ezt majd meglátjuk. A blogírást pár éve sokan temették a social media, azaz ma már elsősorban a facebook előretörésével, és lám, nem teljesen lett igazuk. Mindenesetre ha nagy változás lesz a láthatáron, jó eséllyel -az eddigi hagyományokat folytatva- ez a médium úttörő lesz később is. Stay tuned és rock and roll!

süti beállítások módosítása