• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

    • Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

      Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

    • Covid-kátyúból kilábaló egynapos sebészeti ellátások

      Covid-kátyúból kilábaló egynapos sebészeti ellátások

Bővítik a szegedi fül-orr-gégészeti klinikát

Regionális hírek 2019.06.11 Forrás: Weborvos
Bővítik a szegedi fül-orr-gégészeti klinikát

A bővítésnek köszönhetően 2020-ra a régió legmodernebb fül-orr-gégészeti klinikájává válik a szegedi intézmény.

Több mint 1 milliárd forint kormányzati támogatásból újul meg a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikája. Az új épületszárnyban modern műtők, kétágyas kórtermek és nyugat-európai színvonalú ambulancia kap helyet. A kivitelezési munkálatokat a magyarországi építési piac egyik meghatározó társasága, a szegedi KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. végzi.

Több szakterületen európai szinten is kiemelkedő színvonalú munka folyik a szegedi fül-orr-gégészeti klinikán, több speciális, fej-nyaksebészeti problémát itt tudnak a legmagasabb szinten orvosolni. A szegedi klinikán dolgoznak a fej-nyak tumorok legkiválóbb szakértői, de az intézmény a gyermeklégút-sebészetben, fülsebészetben és a cochleáris implantátumok beültetésében is élenjáró. Az elmúlt években olyan szintű fejlődés következett be a szakmában, ami miatt az eredetileg raktárként, később a gyermekklinika elkülönítő részlegeként szolgáló épület már nem felel meg a modern kor követelményeinek. Az épületben 1964-ben hozták létre az önálló fül-orr-gégészeti klinikát. Az elmúlt húsz évben történtek ugyan kisebb felújítások, amelyek technikai javulást eredményeztek, de a helyiségek továbbra is fele-harmad akkorák maradtak, mint ami optimális lenne.

Az európai színvonalú betegellátás több mint 1 milliárd forint kormányzati támogatásnak köszönhetően 21. századi körülmények között folyhat. A klinika jelenlegi épülete mellé egy ugyanakkora alapterületűt építenek, így duplájára nő a klinika területe. Az új szárnyban tágas műtőket alakítanak ki, amelyekben lehetővé válik a modern műtéti eszközök biztonságos elhelyezése. Az ambulancián nyugat-európai színvonalú, kényelmes, a betegek intimitását biztosító rendszert hoznak létre. Két-három ágyas, saját vizesblokkal rendelkező kórtermeket, megfelelő minőségű szociális helyiségeket és orvosi szobákat alakítanak ki. Az új szárny alapkövét 2019. június 11-én tették le.

– Európai szinten is kiemelkedő színvonalú munka folyik a szegedi fül-orr-gégészeti klinikán. A jelenlegi épület, kiegészülve egy új cochleáris implantációs központtal, méltó helyet biztosít az eljáráshoz köthető tudományos munkának, az európai szintű gyermek és felnőtt fül-orr-gégészeti ellátásnak, valamint bizonyos speciális beavatkozásokat igénylő külföldi betegek fogadásának – emelte ki Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora.

Dr. Hankó Balázs Zoltán, az orvos- és egészségtudományi felsőoktatás fejlesztési stratégiájáért felelős miniszteri biztos arról beszélt, hogy a fejlesztés nemcsak a mindennapi betegellátó munka infrastrukturális hátterét, hanem a klinikai oktatás körülményeit is javítja, ezáltal hozzájárul a jövő egészségügyi szakembereinek képzéséhez. Mindez visszahat arra a kutatás-fejlesztési és innovációs körre, amely a hazai orvos- és egészségtudományi egyetemek feladata.

–  A Szegedi Tudományegyetemen kiemelt szerepet tölt be a gyógyítás, hiszen az intézmény nem csak oktatási és kutatási centrum, hanem a város és vonzáskörzetének legnagyobb egészségügyi ellátó intézménye is, amely a modern kor követelményeinek megfelelve, az orvostudomány hihetetlen tempójú fejlődéséhez folyamatosan igazodva biztosítja a régió betegeinek zökkenőmentes ellátását – fogalmazott Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja.

Hozzátette: a több mint 1 milliárd forint kormányzati támogatásnak köszönhetően 2020-ra kétszeresére bővül, és nyugati színvonalúvá válik a szegedi klinika.

A kivitelezési munkálatokat már 2019 májusában megkezdte a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt. A projekt megvalósítására egy év áll rendelkezésre. (Fotó: szte.hu)

Legolvasottabb cikkeink