Füldugulás megfázáskor: ezt jelzi

A megfázás általában egész szervezetünkre kihat. Különösen a fülünket, az orrunkat és a torkunkat tesszük ki a fertőzéseknek. Éppen ezért megfázáskor hallási problémáink is lehetnek, de ha nem válnak tartóssá és súlyossá, akkor nem kell aggódnunk.

Megfázáskor előfordul egyeseknél, hogy hallási problémák lépnek fel. Az orr hátsó részén található az Eustach-kürt nyílása, amely "szellőzteti" a fülünket. Ha az orr nyálkahártyája megduzzad a megfázás miatt, akkor az Eustach-kürt levegőztetőfunkciója nem működik - magyarázza a Merkur.de internetes honlap szerint Michael Deeg, a német fül-orr-gégészeti társaság szakértője.

Az emberiséggel egyidősek a hallásproblémák és a hallásjavítás érdekében tett erőfeszítések is. Honnan indultunk, és hova jutottunk az első kezdetleges megoldásoktól? Cikkünkben olvashat róla!

Mikor forduljunk orvoshoz a füldugulással?

Ilyenkor folyadék is felhalmozódhat, ezért lehet úrrá "a süketség érzése" a betegeken. Emiatt azonban nem kell aggódni a szakorvos szerint, ugyanis a megfázás rendszerint magától is elmúlik, és ezzel együtt a hallásproblémák is megszűnnek - hallószervünk is visszanyeri eredeti képességeit. Ha kellemetlenné válik megfázáskor ez az érzés, akkor a fertőzés idején orrcseppet ajánl a szakértő, de ha a fülünk ezután túl gyakran dugul be, vagy ki sem ürül a felgyülemlett folyadék, akkor fontos, hogy fül-orr-gégészhez forduljunk.

Megfázáskor hallásproblémáink is lehetnek, de jó esetben a betegséggel együtt elmúlnak
Megfázáskor hallásproblémáink is lehetnek, de jó esetben a betegséggel együtt elmúlnak

Feltétlenül orvoshoz kell fordulnunk, ha magas lázunk van és fülünkben nagyon erős nyomást érzünk. (Ugyanígy: ha gyermekünk panaszkodik a fülében lévő fájdalomra, ráadásul láza is van, forduljunk gyermekorvoshoz.) Ilyenkor ugyanis elképzelhető, hogy nem egyszerű megfázásról, hanem középfülgyulladásról van szó. Egy másik német újság 2006-os cikke is rámutat, hogy ha baktériumfertőzés miatt lép fel a gyulladás, akkor antibiotikummal kell kezelni.

A füldugulásnak természetesen más okai is lehetnek - a leggyakoribbakról a HáziPatika.com korábbi cikkében bővebben lehet olvasni. Az úgynevezett fülkürt-hurutról pedig szintén egy korábbi cikkünkből tájékozódhatnak. Ha tehát a fülünk rendszeresen vagy tartósan bedugul, esetleg más, kapcsolódó tünetek is fellépnek, akkor fontos, hogy szakorvoshoz forduljunk!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +15 °C
Minimum: +6 °C

Többnyire borult lesz az ég, de a déli, délkeleti tájakon még kisüt a nap az erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett. Ott főleg záporok, másutt eső valószínű, többfelé és nagyobb mennyiségű csapadék a Nyugat-Dunántúlon lesz. Az északnyugatira forduló szelet a front mentén erős, viharos széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 8 és 14 fok között alakul, de a délkeleti tájakon a déli órákra 20 fok fölé is emelkedhet a hőmérséklet. Ezt követően ott is folyamatosan hűlni fog a levegő. Fronthatásra napközben nem kell számítani az előrejelzések szerint.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra