Fogyasztó nyirokmasszázs - Élénkíti az anyagcserét, és cellulitisz ellen is jó

A nyirokmasszázs hatékonyan csökkenti a nyirokpangás által okozott tüneteket, mint például a narancsbőrt.

nyirokmasszazs
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A nyirokmasszázs, más néven nyirokdrenázs egy olyan masszázsfajta, aminek célja a nyirokkeringés aktiválása az egész testben, ezáltal a feleslegesen felgyülemlett salak- és méreganyagok kiürítése a szervezetből, elősegítve ezzel a kívánt testsúly elérését.

A nyirok drainage-nek nevezett technikát - ami folyadékelvezetést jelent - a '30-as években fejlesztette ki dr. Emil Vodder dán masszázsterapeuta és felesége. Lényege, hogy pumpáló, nyomkodó mozdulatokkal nyomást fejtenek ki a nyirokrendszerre, aminek hatására a szervezetben beindul a nyiroknedvek vándorlása. A keringés aktiválásával a vérkeringés élénkül, a felhalmozott salakanyagok ezáltal gyorsabban bekerülnek a véráramba, onnan a májba és a vesékbe, majd hamarabb választódnak ki, és távoznak a szervezetből. Az anyagcsere gyorsul, a méregtelenítés hatására pedig erősödik az immunrendszer is.

Nyirokmasszázzsal a cellulitisz ellen

A narancsbőr kialakulásának egyik fő oka a rendszertelen, zsíros táplálkozásban, a genetikai hajlamban, valamint az anyagcsere felborulásában keresendő, másik fő oka a nyirokkeringés zavara. A nyirokdrenázs arra jó, hogy elvezesse a nyirokfolyadékot, és csökkentse a szöveti ödémákat, azaz duzzanatokat. Fogyókúrázóknak jó hír, hogy mivel a nyirokmasszázs stimulálja a zsírszöveteket, így könnyebben meg lehet szabadulni a pluszkilóktól is.

GettyImages-1013088982

A nyirokmasszázs jótékonyan hat az idegrendszerre is: javítja a közérzetet, nyugtat, ellazít, energetizál, és biztosítja a pihentető alvást. Pajzsmirigybetegség, daganatos betegség, valamint láz, asztma és alacsony vérnyomás esetén azonban nem ajánlott.

A nyirokmasszázs menete

A nyirokmasszázs kivitelezése nagyjából másfél óráig tart, és legkorábban 8-10 kezelés múlva látható és tapintható eredmény.

A nyirokdrenázs-technika alkalmazásakor a masszőr enyhe csavaró, pumpáló fogásokat alkalmaz, ami a nyirokelvezetést segíti elő. Minden fogás nyomó és lazító fázisból áll.

A cikk az ajánló után folytatódik

A masszázs a nyaki nyirokcsomóktól, a kulcscsonti ároktól indul, innen halad az arc, a fül, a tarkó és a nyak irányába. A hónaljnál, illetve a karoknál, az alkarnál, az ujjaknál folytatódik, majd a mellkason, a csípőn, a derékon és a hason át vezet a lábak irányába, egészen a bokáig és lábujjakig. A nyirokdrenázs a háti nyirokcsomóknál fejeződik be.

A nyirokmasszázs nem könnyű technika, így, ha biztosra akarsz menni, válassz egy jó masszőrt. Egy óra nagyjából 6 500 forintba kerül, azonban ha nem szeretnél pénzt költeni rá, te magad is elvégezheted otthon, azonban néhány általad elérhetetlen terület, mint például a hát ki fog maradni a gyúrásból. A nyirokmasszázs alapmozdulatai a szív felé haladó, pumpáló nyomások. Olyan erőhatással dolgozz, hogy az még ne legyen kellemetlen számodra.

GettyImages-1178606411

Mire figyelj a nyirokmasszázsnál?

A nyirokmasszázs előtti és utáni napokban mindenképp figyelj a bő folyadékbevitelre. Az anyagcsere élénkítésével nagyobb mennyiségű székleted lehet, amiben nyák jelentkezhet.

Fogyasztó masszázs házilag

A legtöbben, amikor diétázni kezdenek, hirtelen több rostot visznek be, mint amennyit korábban megszoktak. Ez puffadással járhat, amitől akkor is nagyobbnak tűnhet a hasad, ha egyébként fogytál. Többek között ezt segít megszüntetni a hasi masszázs, de ezenfelül a keringés és a bélmozgás élénkítésében is támogat.

Fogyasztó masszázs házilag: 10 pont, amit ha megnyomsz, élénkíted az anyagcseréd

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borító-és ajánlóképek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük