Ezeket látta már?

Éjszakai lábgörcsből tüdőembólia? Erre figyelmeztet az orvos

Éjszakai lábgörcsből trombózis tüdőembólia

Fontos figyelnie a jelentkező tünetekre, mert a pangó vénák akár mélyvénás trombózist, valamint tüdőembóliát is okozhatnak

Dr. Sepa Györgyöt, a Trombózisközpont érsebész főorvosát kérdeztük arról, hogy milyen tünetei vannak a visszerességnek, illetve milyen kezelési megoldás létezik.

A visszerek megjelenését befolyásolja a genetikai hajlam, gyakrabban alakul ki súlyprobléma esetén, amennyiben álló- vagy ülőmunkát végez, legyen bolti eladó, irodai munkatárs vagy autóvezető, valamint terhesség idején is vigyázni kell a visszértágulatra.

Visszeresség: ez az 5 legjellemzőbb tünete

  1. Lábszár fájdalom
  2. Nehéz-láb érzés, amely leginkább estére jelentkezik
  3. Alsó végtag feszülése
  4. Éjszakai lábikragörcs
  5. A bőr elszíneződése, hámlása, fertőzése

Lelassul a kitágult erekben a keringés, vénás pangást okozva, bedagad az alsó lábszár, felléphet ödéma (vizenyő), ennek következtében pedig károsodhat az erek belső fala, és visszérgyulladás jön létre. Problémát jelenthet a vénás fekély is.

Fontos tudnia, hogy nem minden tünet jelentkezik visszeresség esetében, azonban előfordulhat több is a felsoroltak közül. Ősszel, télen általában csökkenek a panaszok, az álló és ülőmunkát végzők azonban egész évben szenvedhetnek a visszérbetegségtől.

Trombózis is kialakulhat!

Súlyosabb, inkább kezeletlen esetben kialakulhat visszérgyulladás (tünetei a vöröses bőrelszíneződés, duzzanat, amely nagyfokú fájdalommal, hőemelkedéssel jár), és akár mélyvénás trombózist is okozhat a kezeletlen visszértágulat vagy visszérgyulladás.

Kanyargós visszér a lábon - jelentősen növeli a trombózis esélyét >>

Számos kezelési eljárás

A visszérbetegség kezelésére számos megoldás létezik az alapkezeléstől az érsebészetig: gyógyszeres terápia, kenőcsök alkalmazása, kompressziós terápia, szkleroterápia (érelzárás), hagyományos visszérműtét, rádiófrekvenciás kezelés és műtét, lézeres és ragasztásos módszer, stb.

A kezelés személyre szabottan történik, figyelembe véve a probléma súlyosságát, a beteg panaszait, lehetőségeit. Dr. Sepa György hangsúlyozza: előzetes szakorvosi vizsgálat szükséges annak eldöntésére, hogy elvégezhető-e a visszérműtét.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Néma trombózis: ezeket az apró jeleket vegye komolyan

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

#vérrög

Forrás: Trombózisközpont
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához