Cukorbetegség: új remények?

A norvégiai Bergen-i Egyetem kutatói nemzetközi kutatókkal együttműködve felfedezték, hogy a hasnyálmirigy alfa sejtjei, melyek a glukagont termelik, képesek átvenni az inzulint termelő béta sejtek funkcióját – eredményük a cukorbetegség új kezelési módjához vezethet.