Monogám kapcsolat: használjunk óvszert?

Kedves Szakértő! Én és a párom már 3 éve monogám kapcsolatban élünk (én szűz voltam mielőtt találkoztunk) és a páromat már kétszer is tesztelték HIV-vírusra (két évvel ezelőtt, 6 hónapos kihagyással). Mind a két eredmény negatív lett. A kérdésem az, hogy számunkra nagyobb biztonságot nyújt-e a fogamzásgátló tabletta, mint az óvszer?