Betiltják a húsreklámokat mostantól

Amszterdam városa döntést hozott arról, hogy közterületein nem jelenhetnek meg húsipari termékeket népszerűsítő reklámok. A rendelet 2026. május 1-jén lép hatályba. A döntés nem a húsfogyasztás betiltását célozza, hanem annak felismerését, hogy a közterületi reklámok jelentős szerepet játszanak a társadalmi normák és fogyasztói szokások alakításában