Tényleg a szüleink hibáit visszük tovább?

Sok fiatalban felmerül a kérdés: ha valaki problémás családban nő fel, akkor neki is hasonló élete lesz? Vajon tényleg örököljük a szüleink rossz szokásait, például a dohányzást, alkoholfogyasztást vagy a konfliktuskezelési mintákat?